וופורייזר נייד

צריכה של קנאביס למטרות פנאי והנאה הפכה מזמן לקונצנזוס עולמי ולפופולרית במיוחד בקרב הציבור הישראלי. יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש תפרחות של הצמח הזה וליהנות מההשפעות השונות של החומרים הפעילים בצמח, ה-THC וה-CBD. ומבלי להיכנס לדיון האם צריכה של קנאביס בטוחה ולמי כדאי לעשות זאת, יש עובדה ברורה למדי עליה אין עוררין, כי עישון של הקנאביס ובפרט כאשר הוא מעורבב עם טבק, הוא מזיק למדי, שכן החומרים הרעילים הנפלטים בשריפה של הצמח וגם של נייר הגלגול בהחלט לא בריאים ומזיקים לריאות. בדיוק בגלל זה צרכנים רבים מחפשים דרכים מקוריות ובריאות יותר לצרוך את הקנאביס, ודרך שהפכה מאד נפוצה בשנים האחרונות היא שימוש בוופורייזרים ולמעשה אידוי של הצמח בטמפרטורות גבוהות. אם גם אתם שוקלים לנסות את זה, כדאי להבין בדיוק איך זה עובד.

מיצוי חומרים פעילים על ידי חימום

ובכן, צריך לדעת באופן כללי כי על מנת להנות מההשפעות של החומרים בפעילים בצמח הקנאביס, יש להביא אותו לטמפרטורה מסוימת בה הם משתחררים ונפלטים. חימום של בין 180 ל-200 מעלות ישחרר את ה-CBD, בעוד חימום בטמפרטורה של כ-210 מעלות ישחרר את ה-THC הגורם בעיקר לתחושת האופוריה. אם בחרתם לרכוש וופורייזר נייד, רצוי להכיר את הנתונים האלה ולהתחיל בשימוש קצר ואיטי. כך תוכלו לבחון בדיוק איזה טמפרטורה עדיפה לכם ואיזה השפעה עושה לכם יותר טוב.

איך מתבצע החימום?

ישנם וופורייזרים שונים, כאלה המתאימים יותר לשימוש ביתי ואחרים שניתן בהחלט לקחת איתנו כשאנו יוצאים מהבית ומעוניינים להנות מהקנאביס במקומות שונים. הוופורייזרים הביתיים עובדים לרוב על חימום חשמלי ולחיצה על כפתור המפעיל גוף חימום שלמעשה מאדה את הצמח. חלק מהוופורייזרים הניידים עובדים גם הם בצורה כזאת, אבל יש כאלה בהם החימום יעשה באופן ידני באמצעות מצית וחימום הגוף המתכתי בתוכו נמצא הצמח. מרבית הוופורייזרים החשמליים כיום הם נטענים ואין צורך לרכוש סוללות בעבורם. מי שיעדיף להשתמש בוופורייזרים בחימום ידני צריך לקחת בחשבון עם זאת כי השליטה בטמפרטורות היא גסה הרבה יותר ובטח לא מדויקת כמו במכשירים החשמליים.

שימושים נוספים

עוד יתרון גדול של הוופורייזרים הוא שניתן לנצל את כל חלקי הצמח גם לאחר שלב האידוי. לאחר כמה שאיפות, מצטבר בפיה שמן קנאביס איכותי המכיל הרבה מאד חומרים פעילים, אותו ניתן לצרוך ישירות דרך הפה ואפילו למרוח על טוסט ולאכול. לאחר האידוי, ניתן בנוסף להשתמש בשאריות הצמח שמכיל גם הוא לא מעט חומר פעיל שלא מוצה ולהכין תבשילים ומאפים המכילים קנאביס וכך למעשה ניתן למצות את הצמח עד הסוף ולהנות מההשפעות מבלי נזקי העישון הרבים.

אנו ממליצים לכל מי שטרם ניסה, להשתמש בוופורייזר בהקדם וכך לשמור על הבריאות מבלי לוותר על ההנאה שבצריכת הקנאביס.