הטכנולוגיה מציעה לעסקים כיום מבחר רחב של עזרים רבי עוצמה. בין השאר, עבור ניהול נכון של העסק, מומלצים למשל הכלים הבאים:

שירות הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות מהווה אילוץ שמסבך עסקים רבים. במקביל, חיוני לבצע זאת באופן מוקפד, מדויק ויעיל. הנהלת חשבונות מסורתית, מבוססת ניירת, כבודה במקומות מונח. עם זאת, המחשוב בשילוב רשת האינטרנט מספקים אפשרות מודרנית, נוחה בהרבה: שירותי הנהלת חשבונות באינטרנט. לדוגמה: חברת icount מציעה שירות הנהלת חשבונות באינטרנט. שירותים כאלה מפשטים תהליכים שונים, מאפשרים לשלב אוטומציה מייעלת, שמבטיחה שדברים לא ייפלו בין הכיסאות, מוזילה עלויות, מצמצמת שימוש בנייר ועוד. זה הוא סוג שירות, שמומלץ לכל עסק לשקול.

מערכת ניהול משימות

כלי עזר לניהול משימות, הם עזרים משמעותיים מאוד עבור עסקים. הסיבה לכך פשוטה – פעילות העסקים מבוססת למעשה על רצף בלתי נגמר, של פרויקטים ו"משימות". ניהול יעיל שלהם, מבטיח תפקוד מיטבי של העסק ולבסוף משפיע כמובן גם על "השורה התחתונה" של הרווחים.

יעילות שיא כלים טכנולוגיים לניהול נכון של העסק

מערכת ניהול נוכחות

בדומה לנושא הנהלת החשבונות, גם נושא ניהול הנוכחות, "הוזנק" קדימה בזכות המחשוב והוא אחד השירותים לעסקים שמנוהלים בדיגיטל. רישום נוכחות ידני, יכול להיות מוחלף ברישום ממוחשב. התהליך כולו מבוצע כיום באופן מהיר וקל מאוד. למשל בעזרת תגי זיהוי שמאפשרים לזהות את העובד בכניסה או ביציה מהעסק, באופן אלחוטי ומהיר. רישום יכול להיות מבוצע כך באופן אוטומטי ונוח לכולם.

כלי BI

כלי עזר לנושא Business intelligence (BI), ניתנים לתיאור כעזרים לניהול מתקדם במיוחד. זאת, מאחר שהם מאפשרים לצלול אל תוך הנתונים הרבים שצובר העסק ולנתח אותם בצורה מתקדמת במיוחד. כך ניתן לגלות מידע חיוני במהירות ויותר מכך – להפיק תובנות מיוחדות, שכלל לא היינו שמים לב אליהן בדרך אחרת. ניתוח היקף נתונים גדול, עשוי להביא לכך דרך זיהוי אוטומטי של מגמות מיוחדות בנתונים ובאופן שבו הם השתנו עם הזמן.

כלי ניטור

אחת מהיכולות השימושיות ביותר של המחשוב עבור עסקים, היא היכולת לנטר. מה לנטר? אינספור דברים, בעולם הממוחשב, כמו גם בעולם הפיזי. למשל, מצלמות אבטחה שמצלמות בזמן אמת והמידע שמגיע מהן מנותח באופן שוטף. כך אפשר לזהות אלמנטים שחשובים לעסק, דוגמת מספרי כלי רכב ספציפיים או תנועה חשודה במתחמים רגישים. מזווית אחרת, ניטור שוטף של מערכות ממוחשבות, מאפשר לזהות סיכונים שונים, כמעט בזמן אמת. כך מגיבים להם במהירות מרבית ומצמצמים השלכות שליליות של מקרי חירום. למשל, מקרה של כשל מערכות בשלבי התפתחות ראשוניים, שהמערכת מזהה ומתריעה על כך. בעקבות זאת, טכנאי עשוי להגיע ולתקן את הדברים במהירות וייתכן שמשתמשי מערכת המחשוב כלל לא יהיו מודעים למה שהתרחש מאחורי הקלעים.

לסיכום

ניתן לראות בטכנולוגיה ארגז כלים עסקי רחב. שימוש חכם בכך, יניב ללא ספק אינספור תועלות עסקיות משמעותיות.