אחד מהיתרונות הנפלאים בהחזקה של דרכון פורטוגלי, הוא האפשרות לעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי. וזאת לצד יתרונות נוספים, כמו לימודים במדינות אלו, כניסה חופשית לארה"ב ללא ויזה. וזאת לצד מחייה זולה יחסית, הן מבחינת הנדל"ן והן מבחינת הקניות בסופר. בפורטוגל בפרט, ובאירופה בכלל תוכלו לעבוד באינספור עבודות עם משכורות טובה ומתגמלת משמעותית ביחס לישראל. אז במה תוכלו לעבוד במדינות האיחוד האירופי אם אתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי? הפרטים לפניכם.

איפה אפשר לעבוד במדינות האיחוד האירופי?

אז כמובן שזה לא פשוט לעזוב הכול ולעבור לגור באירופה. אך ישראלים רבים עושים זאת במטרה לשפר את איכות חייהם – אם זה מבחינת השכר, ואם זה מבחינת מגורים במדינה זולה יותר, כי כמו שכולנו יודעים המחייה בישראל יקרה מאוד. בנוסף, בפורטוגל למשל הנדל"ן נחשב זול יחסית, לכן ישראלים רבים מצליחים להגשים את חלום רכישת הדירה בפורטוגל ופשוט משתקעים שם. יחד עם זאת, עם כל הכבוד לכך שהמחייה זולה, עדיין צריך להתפרנס ממשהו. אז במה ישראלים בעלי דרכון אירופאי כמו דרכון פורטוגלי יכולים לעבוד במדינות האיחוד האירופי?

הייטק

הייטקיסטים רבים, ומתכנתים בפרט עושים רילוקיישן לאירופה, מהסיבה הפשוטה שרבים מהם יכולים לעבוד מכל מקום בעולם, כל עוד יש להם מחשב. אז אם אתם מתכנתים, תוכלו לעבוד עם חברה ישראלית מרחוק, או עם חברה אירופאית, כי גם באירופה כמו בישראל ענף ההייטק מפותח מאוד. אך אם תעבדו עם חברה ישראלית תוכלו להנות מכל העולמות, גם לעבוד בעברית ולהרגיש "בבית" מרחוק, וגם להמשיך לעבוד בהייטק. מצד שני, אם תעבדו עם חברה אירופאית מקומית, תחשפו לתרבות חדשה ושפה חדשה – כך גם תוכלו להשכיל ולהרחיב אופקים.

שיווק דיגיטלי

בדומה למתכנתים, גם אנשים אשר עובדים בשיווק דיגיטלי יכולים להעתיק את מגוריהם לכל מקום בעולם ועדיין להמשיך לעבוד כרגיל – כי גם העבודה שלהם היא מול מחשב, והם לא צריכים לעבוד פיזית ממקום העבודה. אז אם המושג "נווד דיגיטלי" לא זר לכם, ואתם בעצמכם מזדהים ככאלו, תוכלו לעבור בקלות לחו"ל, גם אם זה לתקופה קצרה יחסית רק כדי לחוות מגורים במקום אחר.

שירות לקוחות

בפורטוגל ישראלים רבים מועסקים בשירות לקוחות בתמיכה טכנית בעברית. במסגרתה תוכלו לעזור לישראלים בבעיות טכניות, של תקשורת למשל. העבודה הזו תאפשר לכם לדבר בשפה שאתם מכירים, ולעבוד לצד ישראלים. מוקדים אלו נמצאים בליסבון, ובנוסף לתשלום הוגן מאוד מקומות אלו מעניקים גם אופציה למגורים במידת הצורך.

הקמת עסק

הקמת עסק היא תמיד אופציה – אם אתם ממש טובים במשהו, או ממש אוהבים משהו תוכלו להקים עסק באחת מהמדינות שתבחרו לגור בהן. זה יכול להיות פיצרייה, נגרייה, חנות בגדים או דוכן של תכשיטים. אחרי הכול, בתור אזרחים פורטוגליים מותר לכם לעבוד ברחבי אירופה בכל מה שתרצו. שם המיסים נמוכים יותר, והסחורה זולה יותר, אך מצד שני תצטרכו למכור את המוצרים בהתאם למחירים המקובלים באזור, כך שכנראה תמכרו אותם במחירים נמוכים יותר ביחס לארץ למשל.

השקעה בנדל"ן

אמנם לא מדובר במשרה כלשהי, אך אם יש לכם חסכון שצובר אבק בעובר ושב, תוכלו להשקיע אותו בדירה להשקעה בפורטוגל. את הדירה תוכלו להשכיר, או לשפץ אותה ולמכור במחיר רווח, כי כאמור הנדל"ן בפורטוגל נחשב זול יחסית, בעיקר בכפרים – בליסבון למשל, מחירי הנדל"ן יותר יקרים, אך עדיין זולים יחסית לישראל. ואם אתם רוצים להפוך את זה לעסק של ממש, ואם יש לכם את התקציב המתאים תוכלו לרכוש מספר דירות ולהשכיר אותן ולחיות מהשכירות שלהן.

בשורה התחתונה

מגורים באירופה יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות חייכם –מבחינת הכנסה גבוהה יותר, מחייה זולה, חינוך טוב לילדכם שהוא חינמי במקרים רבים. ובנוסף, במדינות האיחוד האירופי יש קהילות ישראליות חזקות מאוד, כך שתוכלו להתחבר עם ישראלים, לגור בחו"ל ועדיין להרגיש בבית! אז אם אתם שוקלים לעשות את הצעד, דעו שמדובר בצעד חכם במיוחד.