לוחות סולאריים לבית

יוקר המחייה בישראל הוא דבר המקשה על ישראלים רבים להתקיים ולפעמים אפילו לגמור את החודש. בדיוק בגלל זה, רבים מאיתנו מחפשים דרכים יצירתיות ומקוריות לחיסכון, בין אם מדובר בצמצום ברכישת מוצרי מותרות, בקניה של מוצרי צריכה בסיסיים זולים או במעבר למקום מגורים קטן וצנוע יותר. יחד עם אלו, ישנה הוצאה חודשית קבועה שמקשה על רבים והיא ההוצאה של חשבונות החשמל שבהחלט קשה לצמצם, במיוחד לנוכח העובדה כי מדובר בתחום ללא שום תחרות עם ספקית חשמל יחידה ובלעדית בישראל והיא חברת החשמל כמובן. אך האם זה אומר שמדובר בגזרה? ובכן, התשובה היא שממש לא. ישנן דרכים מצוינות לחיסכון בהוצאות החשמל הביתי שחלקן הן למעשה פתרונות טכנולוגיים חכמים. בואו נכיר כמה כאלה שבהחלט עשויים להתאים גם לכם.

ניצול אנרגית השמש דרך לוחות סולאריים

מדובר בשיטה מהפכנית שצוברת תאוצה בקצב מסחרר בשנים האחרונות. רכישה של לוחות סולאריים לבית לייצור עצמי של חשמל דרך המרה של אור השמש, מאפשרת חיסכון של אלפי שקלים מדי שנה ואפילו רווח במקרים רבים של ייצור עודף, בהם החשמל נרכש מכם על ידי חברת החשמל. הפיתרון מתאים למי שיש גג שטוח וגדול דיו המאפשר התקנה של הלוחות הסולאריים על הגג ויעיל כמעט בכל נקודה בארץ. מדובר בהשקעה ראשונית של כמה עשרות אלפי שקלים בודדים שתכסו לאחר מספר חודשים של חיסכון משמעותי בחשמל.

שליטה מרחוק בדוד החימום

אם יש רכיב חשמלי שגוזל את מרבית האנרגיה החשמלית בכל משק בית, הרי שמדובר בלי שום ספק בדוד החשמלי. ההוצאות הגדולות הן לרוב בתקופת החורף כשלא ניתן לחמם את המים באופן טבעי והצרות מתחילות כאשר רבים פשוט שוכחים לכבות אותו בזמן. על כן, ניתן להתקין טיימר פשוט ולהחליט מתי אתם רוצים שהדוד יידלק ויכבה אך ישנם גם פתרונות מתקדמים יותר. כיום, ניתן לרכוש מערכת פשוטה יחסית המאפשרת שליטה מרחוק דרך אפליקציות בטלפון הנייד בכל מיני מכשירים חשמליים וגם בדוד כמובן. כך תוכלו לוודא תמיד שהוא לא דולק סתם, לכבות אותו אם יצאתם מהבית ושכחתם לעשות את זה או להדליק אותו חצי שעה לפני שאתם מגיעים כדי שתוכלו להיכנס ישר למקלחת.

מערכת בית חכם

לבסוף, דעו כי אפשר לקחת את השליטה החכמה ברכיבים החשמליים השונים למקסימום עם התקנת מערכת בית חכם. מערכת כזו תאפשר לכם לדעת בזמן אמת אילו מכשירים חשמליים פועלים, להדליק ולכבות אותם כאוות נפשכם כך ששום מכשיר לא יפעל שלא לצורך ולקבל מידע חיוני על צריכה מופרזת ואיפה ניתן לחסוך מעתה והלאה.

אנו ממליצים בהחלט לנסות אחת או יותר מהשיטות הללו, וכך תוכלו בהחלט לחסוך בהוצאות החשמל. זכרו כי יכול להיות מאתגר ולהצריך מכם שינוי הרגלים, אבל בהחלט ניתן להביא לחיסכון משמעותי גם בתחום הזה.