הבסיס העיקרי להפעלת אתר אינטרנט, הוא שרות אחסון אתרים. איכותו משפיעה על היבטים רבים בפעילות האתר ועל הפקת התועלת העסקית ממנו. מה חשוב שתדעו, אם אתם מחפשים חברה לאחסון אתרים? אלה כמה דגשים לבחירה חכמה:

מענה לכל גולש, בכל זמן

לפני הכול, שרות אחסון אתרים צריך לספק את מה שלכאורה מובן מאליו – לאפשר לכל גולש לאתר, לראות את תכניו. משמע, להבטיח תמיד זמינות של האתר, עם מהירות טעינת עמודים שאיננה איטית מדי. לעתים, זו משימה לא פשוטה, אם היקף הפונים לאתר ונפח תכניו גדולים במיוחד. במקרים אחרים, ספקים גרועים פשוט לא יספקו זאת באופן עקבי. לכן, חיוני שלא להתפשר, על תחזוקה ואחסון אתרים ברמה גבוהה. הספק צריך להיות מוכן להתחייב על כך רשמית, במסגרת SLA. לנגישות האתר ומהירות טעינתו, יש השלכות על חווית הגולשים לאתר, מוניטין, היקפי מכירות (באתר מכירות), קידום במנועי חיפוש ועוד.

רמת הספק עצמו

ניתן למצוא ספקי אחסון אתרים ברמות מחיר נמוכות ביותר, לצד איכות נמוכה בהתאם, של הספקים עצמם. לעסקים רציניים, מומלץ מאוד להתרחק מהצעות כאלה. יותר מכך – כדאי לבדוק היטב לגבי הספק עצמו ולהתרשם מרמתו המקצועית ומאמינותו. רצוי שזה יהיה ספק אשר עובד בעיקר מול עסקים ולא רק אנשים פרטיים ושיש לו צוות טכני מנוסה ומקצועי. מחד, תודלו לבדוק לגבי הספק מהיבט חוות הדעת של לקוחותיו, בחיפוש חופשי או מהיכרות עם לקוחות כאלה. מאידך, תוכלו לבדוק מה הספק מציע, מבחינת תמיכה טכנית ושרות.

החבילות שמוצעות

בסופו של דבר, מדובר על שכירת שרות. כאן אנו מגיעים לבדיקת חבילות אחסון שונות, אשר מציעים ספקים שונים.   מה כלול בהן? מהם המחירים? מה הן האפשרויות, עבור מקרה שבו יידרשו לכם משאבים נוספים, מעבר למוצע בחבילה מסוימת? ומהו היחס, בין מה שכלול בחבילה לבין העלות?

אחסון אתרים - מה כדאי לדעת לפני שבוחרים חברת אחסון?

מגוון היבטים טכניים חשובים

סביב אחסון אתרים, ישנם היבטים טכניים רבים, שחלקם עשויים להיות חשובים לכם יותר או פחות. בוודאי יהיה חשוב לכם ניהול נוח ויהיו חיוניים היבטי הגיבוי והאבטחה. עשויים להילקח בחשבון גם היבטים שונים בנוגע לשרת שעליו יאוחסן האתר. האם הוא יהיה שרת שיתופי (שבו מאוחסנים אתרי לקוחות נוספים במקביל)? ייעודי (רק עבורכם)? האם אתם זקוקים למינימום משאבים מוגדר, אשר ישוריין עבורכם תמיד? אגב, השרתים לא חייבים להיות בארץ (קרובים אליכם), אם כי זה עשוי לתרום לביצועים.

שירותי עזר משלימים

חברות האחסון עשויות להציע שירותים נוספים, אשר אולי יעניינו אתכם גם כן. כדאי לבדוק זאת והדבר עשוי לסייע לכם לצמצם את היקף הספקים שאיתם אתם עובדים. כמובן, כדאי לשים לב במיוחד, לשירותים אשר משלימים את נושא אחסון האתרים. דוגמה לכך, רואים אצל חברת Web3D, אשר מציעה יחד עם שרות אחסון האתרים, גם שרות לתחזוקתם. שרות זה מטפל במגוון היבטים חשובים, בהם תיקון באגים, עדכון תכנים באתר, עדכון גרסאות ופלאגאינים ועדכוני אבטחה. הוא עשוי לכלול גם ביצוע בדיקות שונות, כולל האופן שבו האתר מוצג במערכות ההפעלה הנפוצות לסמארטפונים (לאור שינויים שמוכנסים בהן מדי פעם). מעבר לכך, החברה מציעה מגוון רחב של שירותים נוספים, דוגמת שירותי הקמת אתרים ופיתוח אפליקציות.

לסיכום

עסקים במיוחד, חייבים להקפיד על נקודות מסוג זה בבחירת ספק אחסון לאתר שלהם. זו היא השקעה חשובה, אשר תסייע לכם להפיק את המיטב מהאתר – נכס עסקי, שוודאי כבר השקעתם בו במילא עבודה רבה.