בין הטרקים, ההוסטלים והנופים היפיפיים של תאילנד, הרבה מטיילים בוחרים לבקר גם בשווקים המיוחדים שיש לפוקט להציע. השווקים מכילים לרוב אוכל מקומי, דוכני מזכרות ובגדים ובמות להופעות של אומנים מקומיים. אז לאיזה שוק כדאי ללכת? במאמר שלפניכם סקרנו חמישה שווקים מרכזיים בפוקט שכל תייר חייב להכיר.

פאן פריידי מרקט – Fun Friday Market

שוק הנמצא באזור היוקרתי של פוקט, האי הגדול ביותר בתאילנד, ומיועד הן לתיירים והן למערביים שחיים באזור. השוק מכיל דוכנים של אוכל תאילנדי או מערבי, מסעדות מעוצבות, חנויות בוטיק, דוכני מזכרות והופעות של אומנים, לעיתים אף זמרים חובבנים ממוצא זר. בשוק ישנן גם הופעות והפעלות עבור ילדים, ולכן מומלץ לבקר עם הילדים וליהנות מחוויה תאילנדית שלמה. השוק פתוח בימי שישי בין השעות 16:00-22:00.

צ'ילווה מרקט – Chillva market

שוק גדול הממוקם בפוקט טאון ומיועד בעיקר למקומיים, ולכן הוא מכיל מגוון רחב של מאכלים שחלקם לא מוכר לתיירים. השוק עבר שיפוץ וכעת תוכלו למצוא בו דוכנים של בגדים ומזכרות, דוכני אוכל עם מקומות ישיבה מסודרים, מספר במות עבור הופעות אומנים, ברים, מכון עיסוי וחנויות בוטיק, בהם תוכלו להסתובב בעודכם שומעים מוזיקה מאחד אתרי המוזיקה באינטרנט. הסחורה ברחבי השוק הינה מקומית, וגם אם החנות מעוצבת היטב לאו דווקא תמצאו שם דברים איכותיים, אך בהחלט תמצאו דברים זולים. השוק פתוח בכל ימות השבוע מלבד יום ראשון, בין השעות 17:00-23:00.

נאקה מרקט – Naka Market

שוק הנמצא גם הוא בפוקט טאון, ומהווה את אחד השווקים המעניינים והגדולים באזור. מומלץ לשמור מקום במזוודה לכל המזכרות שתקנו בשוק זה, שכן מדובר בשוק מעוצב, מסודר ומקורה, המכיל דוכנים של תחפושות, צעצועים לילדים, בגדים מעוצבים, אוכל טעים ומקומי מהמטבח התאילנדי, מגוון תכשיטים ועוד. בנוסף, בשוק תמצאו מתחם שאפשר לשבת ולאכול בו, וכן במה להופעות של אומנים מקומיים. השוק עצמו פעיל בימי שבת וראשון בין השעות 16:30-22:00, אך מתחם האוכל פתוח לאורך כל השבוע.

 

 

שוק של יום ראשון בפוקט טאון – Sunday Market

שוק נוסף הממוקם בפוקט טאון ופעיל בימי ראשון, כאשר הרחוב נחסם לתנועה והרבה דוכנים נפרסים לאורך הכביש. במקום יש נוכחות דומיננטית של הארכיטקטורה הפורטוגזית, ולכן מסביב תוכלו לראות מבנים צבעוניים ומרהיבים שרובם הוסבו לחנויות בוטיק ובתי קפה. במרכז הרחוב ישנם דוכני אוכל רחוב, מזכרות ועבודות יד. כמו כן, לאורך השוק יש שלוש במות לאירוח הופעות של אומנים מקומיים. השוק פתוח בימי ראשון בין השעות 16:00-22:00.

וואנסאו מרקט – Wansao Market

שוק יחסית קטן הממוקם צמוד למתחם "בלו טרי" בצפון האי, ומכיל דוכני יד שנייה, דוכני בגדים ומזכרות וכן דוכני אוכל רחוב. במרכז השוק יש במה לאירוח הופעות של זמרים מקומיים והמון מקומות ישיבה. השוק מוקף בפארק ירוק עם מגרש משחקים לילדים ומתחם סקייטבורד – פעילות שהפכה למאוד פופולארית בתאילנד, ולכן מומלץ במיוחד לבילוי משפחתי. השוק פתוח בימי שבת בין השעות 17:00-21:00.

לסיכום

פוקט הינו האי הגדול ביותר בתאילנד, המכיל מגוון רחב של שווקים בהם תוכלו למצוא דוכנים של אוכל מקומי בעבודת יד, מזכרות, בגדים בסגנון תאילנדי, מסעדות ובתי קפה. מומלץ לבדוק מראש האם מתקיימת הופעה בשוק אליו אתם מתכוונים ללכת, וליהנות גם מהאווירה והתרבות התאילנדיים שיש לשווקים של פוקט להציע. אין ספק שביקור באחד השווקים לפחות הינו אטרקציה מהנה לתיירים שמגיעים לאזור.