הכשרות טכנולוגיות מהוות תחום הדרכה בולט מאוד בשנים האחרונות. מדוע? ומה מציעה בהקשר זה חברת TopEdu?

מכשירים לעתיד

אין טכנולוגיה מתקדמת, ללא עובדים ומנהלים שמשקיעים בכך. מעבר לפיתוח והתקדמות, נחוצים מומחים בתחומים טכנולוגיים באופן שוטף, בכדי לתפעל מערכות מסוגים שונים ולתחזק אותן. כל זאת, מחייב הכשרות שוטפות של עובדים חדשים. חברת טופ-אדיו (TopEdu) מציעה שירותי הדרכה והסמכה, בתחומים שונים של עולם הטכנולוגיה. מידע מרחיב על החברה תוכלו למצוא באתר TopEdu, כמו גם על שירותיה השונים. בתמצית, נציין כי החברה מציעה מבחר קורסים לבני נוער בגילאים שונים, בנושאים שונים של טכנולוגיה. החברה גם פעילה בתחומים אלה במסגרת בתי ספר ובצה"ל ואף מלווה בוגרים בתהליכי השתלבותם בשוק העבודה בהייטק. הלימודים כוללים כמובן רקע תיאורטי, אך גם מלמדים בהחלט מיומנויות מעשיות. למעשה, בחלק מהקורסים, סיום מוצלח שלהם מכין את התלמידים לבחינות הסמכה לתעודות מקצוע מסוימות.

ההכשרות שמוצעות

אלה כמה דוגמאות מעניינות, להכשרות שחברת TopEdu מציעה לבני נוער:

פיתוח

פיתוח הוא כמובן תחום מקצועי בולט ומשתלם ביותר. מדובר על פיתוח תוכנה לפלטפורמות מסוגים שונים, כולל מחשבים, שרתים, רשתות תקשורת, סמארטפונים (שם משתמשים במונח "אפליקציות"). כמו כן, משלים אותו תחום בדיקות התוכנה (QA). קריירה בפיתוח מציבה אפשרויות תעסוקה רחבות ביותר, בכל מקום בארץ, עם אפשרויות קידום משמעותיות.

חומרה ורשתות

חומרה ורשתות תקשורת, הם אבני הבניין של תשתיות המחשוב בעולם. בדומה לתחום הפיתוח, גם כאן מדובר על עולם רחב, עם תחומי משנה רבים ושונים זה מזה.

מדיה, עיצוב ו-Web

כשאומרים טכנולוגיה, מובן שכיום אי אפשר בלי רשת האינטרנט ובלי אתרים. TopEdu מכשירה בפיתוח אתרים ובמיומנויות נוספות של פרנסה, כמומחה בתחום האינטרנט.

 

 

תלת-ממד

הדפסת תלת ממד היא מהטכנולוגיות המעניינות והמתקדמות ביותר בעולם ההדפסה. מדובר על הדפסת מגוון סוגי חלקים וחפצים, בשכבות של חומרים מיוחדים. ההדפסה מנוהלת דרך מחשב, שעליו ניתן לתכנן אותה ולבצע בה שינויים. כדוגמה לתועלות: טכנולוגיה זו מאפשרת לראשונה לייצר כמויות קטנות מאוד של חפצים, ברמת דיוק גבוהה מאוד. למשל, לייצר מיידית חלק פלסטי, כתחליף לחלק שנשבר במוצר קיים.

PC וסלולר

תחזוקת מכשירים אלה, תיקון תקלות וכדומה. מדובר על מיומנויות חשובות, לאור הצורך הקבוע והרחב בשימוש בהתקני מחשוב אלה.

המאפיינים המיוחדים

לקראת סיום, כמה נקודות מיוחדות לגבי הכשרות מחשוב, שכדאי להיות מודעים להן:

דינאמיות

תחום ההייטק הוא תחום דינאמי מאוד. הוא משתנה תדיר, הן מבחינת הופעת תחומי משנה חדשים והן מבחינת עדכונים בתחומים קיימים. לכן, גם ההכשרות צריכות להתעדכן לעתים קרובות.

אופי מגוון

"הייטק" איננו תחום אחיד והוא אפילו לא חייב להיות טכני. ישנם הבדלים גדולים למדי בין המקצועות השונים שכלולים בו. עובדה זו, מאפשרת ליותר אנשים להשתלב בו, במקצוע אשר מתאים לאופיים ולרצונותיהם.

חומרה ותוכנה

למרות שעולם התוכנה הוא זה שבולט במיוחד בשטח, החומרה עדיין חשובה ביותר. למעשה, יש לה בהחלט "עתיד", פשוט מאחר שאין מחשוב ללא חומרה. כך שלא כדאי לפסול מראש, כיווני הכשרה אשר מתמקדים יותר בחומרה.

לא לחכות לתואר

גם הכשרה בהיקף שעות קטן יחסית, עשויה להמחיש לתלמיד היטב תחום מסוים. במיוחד בקורסים שנותנים דגש ללמידה מעשית. הדבר בוודאי עדיף, על התחלת לימודים אקדמים בכיוון טכני ולגלות רק בהמשך שזה לא בשבילכם.

לסיכום

לבני נוער והוריהם, אשר מתעניינים בהייטק ככיוון מקצועי לעתיד, כדאי לחשוב על לקיחת קורסים מסוג זה.