ישנן חברות טכנולוגיות והייטק רבות בישראל ונראה כי כול מי שרוצה להצליח צריך למצוא את דרכו להשתלב בחברה מסוג זה. החברות הללו מסייעות לאנשים להשתלב בתפקידי מפתח בתעשיות ובהייטק אשר ידועות במשכורות וברווחים גבוהים, אך יתרה מכך, ברור כי החברות הטכנולוגיות והחדשנות שלהן, הן בדיוק מה שמקדם וגלגל את הכלכלה בישראל ושומר על צמיחה ושגשוג, גם אל מול שאר מדינות העולם.

דואגים להובלה טכנולוגית

לרשות החדשנות תפקידים ומטרות רבות וביניהם רשות החדשנות דואגת להובלה טכנולוגית בינלאומית מתוך הבנה כי הטכנולוגיה היא העתיד ושליטה והובלה של ישראל בטכנולוגיות עתידניות ומתקדמות הן מה שיביאו לצמיחה כלכלית הן בהווה והן בעתיד של מדינת ישראל כולה. על כן, רשות החדשנות שמה לדגש להיות מנוף לצמיחה כלכלית דרך קידום החדשנות והיזמות בקרב חברות טכנולוגיות ותעשיית ההייטק.

צמיחה כלכלית – צמיחה טכנולוגית

כיום, בעולם המודרני, נדמה כי כבר לא ניתן להפריד בין צמיחה כלכלית לצמיחה טכנולוגית. בעוד הטכנולוגיה נמצאת בכול פינה ובכול שגרת חיי היומיום של אנשים פרטיים וגם של חברות גדולות וקטנות, אין ספק כי צמיחה טכנולוגית מביאה לצמיחה כלכלית. על כן, כאשר מדברים על מנוף לצמיחה כלכלית בישראל, ברור כי הדרך חייבת לעבור בקידום ופיתוח של חברות טכנולוגיות ותעשיות, וכאן בדיוק נכנסת רשות החדשנות לתמונה.

 

 

מסייעים להתפתחות וקידום

על מנת להגיע לצמיחה טכנולוגית ועם זאת כמובן שעל מנת להגיע לצמיחה כלכלית, נדרש ממדינת ישראל כולה לדגול בחדשנות וביוזמה על מנת להקדים ולקדם פרויקטים חדשניים שיביאו ליצירת טכנולוגיות חדשות ולייעול תהליכים אשר גם יכניסו הרבה כסף למדינה, אך גם יספקו לה מעמד טכנולוגי גבוה אשר יהווה השראה למדינות העולם כולו. ברור כי על מנת לשמור על התואר סטארט אפ ניישן נדרש להמשיך ולקדם את התהליכים אשר כבר קורים במדינה שלנו.

סיוע לחברות טכנולוגיות לצמוח

מתוך הבנה כי החברות הטכנולוגיות ותעשיית ההייטק כולה, מחזיקה בחלק נכבד מתוך הצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל, רשות החדשנות מנסה לקדם ולסייע לחברות אלו לצמוח ולהתקדם. את כל זאת ועוד, עושה רשות התחרות תוך התמדה ומיקוד בכמה צירים מרכזיים ודרכים מרכזיות אשר מקדמות את החברות ומסייעות להם להגיע להישגים משמעותיים וראויים לציון. כל זאת, מהווה את המנוף לצמיחה הכלכלית כולה של מדינת ישראל.

מימון וסיוע כלכלי

ברור כי במציאות של היום, וכמובן שסביר מאוד שגם בעתיד, כסף מהווה משאב מרכזי בכול הקשור להתקדמות והתפתחות של חברה. על כן, רשות החדשנות מסייעת כלכלית לחברות, החל משלב ההזנק ועד לשלבי פיתוח לאחר ביסוס החברה. הרשות נותנת מימון לחברות אשר מציגות פרויקטים בעלי פוטנציאל ואופק מימוש ריאלי לכול מיני הליכים חדשניים אשר מצביעים על יוזמה וכוונה להתחדש ולהתקדם בכול הקשור לצמיחה כלכלית של המדינה כולה.

טיפוח וקידום כוח אדם

המשאב השני אשר חשוב לא פחות בחברות ההייטק והתעשיות הוא כמובן כוח האדם. טיפוח וקידום של כוח אדם איכותי ומיומן היא משימה חשובה מאוד על מנת לשמר את הלהבה של החברות ולאפשר אפיקי קידום ריאליים ורלוונטיים. חברה לא יכולה לחשוב על חדשנות ועל התפתחות אם אין לה כוח אדם מספיק מקצועי ואיכותי אשר ימלא אחר כול המשימות ויקדם את החדשנות בחברה.

אין ספק כי צמיחה כלכלית היא אחת המטרות החשובות ביותר של מדינת ישראל ולרשות החדשנות יש חלק נכבד בהגשמת מטרה זאת. דרך אינספור דרכי סיוע והליכי מימון, הרשות מהווה מנוף משמעותי לצמיחה כלכלית בישראל.