מערכת ERP

אם אתם בעלי עסק גדול או קטן, המאמר הזה בשבילכם. כל בעל עסק יודע שחלק גדול מההצלחה העסקית נעוץ בסדר ותהליכים עסקיים נכונים. עסק בו הדברים מתנהלים כשורה, יוכל להיות רווחי אפילו אם הוא בנוי סביב רעיון לא מאד מתוחכם. לעומת זאת, עסק שיש לו רעיון עסקי יצירתי ורווחי יתקשה לשרוד אם הוא יתנהל בבלאגן. בכדי לעזור לעסק שלנו להתנהל בצורה יסודית, אנחנו זקוקים למערכת שנקראת ERP. בואו נבין מדוע.

מהי מערכת הERP

המונח ERP הוא קיצור של Enterprise resource planning – או בעברית 'תכנון המשאבים העסקיים'. מדובר במערכת אשר לוקחת תהליכים עסקיים מסוגים שונים ויוצרת בשבילם פלטפורמת ניהול. בעסק מנוהל ERP, כל פעולה כמעט נעשית במקביל לניהול ותיעוד במערכת. פעולות כאלו יכולות להיות מעבר של מוצרים, חומרי גלם, אנשים או כספים ואמצעי תשלום. המערכת מתממשקת עם מערכות אחרות ולמעשה כוללת אותן. אנחנו מדברים כמובן על מערכות לניהול עובדים או מערכת לניהול קשרי לקוחות. אם תרצו להבין ERP על ידי דוגמה של מערכת טובה, תוכלו לבקר ולהכיר את המערכת של tafnit. זוהי מערכת אשר פותחה מההתחלה בשביל לעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים בתחום ואכן היא מוכיחה שהיא יכולה להתחרות ללא מאמץ במערכות מקבילות לה.

יתרונות של מערכת ה-ERP

מציעה מענה ייחודי למגזרים ספציפיים

ישנן מערכות המתמחות בעסקי מסעדנות, אחרות בעסקים להשכרת ציוד מכני. המערכת של תפנית מציעה פתרון ייחודי לניהול משאבי העסק של מגזרים ספצפיים, בהם היא מתמחה ומציעה מערכת שמותאמת להם באופן אישי, למשל יבואני רכב או חברות ליסינג להשכרה, ניהול מרכזים לוגיסטיים ועוד רבים, המפורטים באתר החברה. רוב השירותים לעסקים מתנהלים כיום בדיגיטל, וזה נותן אופציות לשיפור ואופטימיזציה מירבית בכל התחומים.

גמישות בהפעלה

אם תרצו, ניתן לבקש שינויים והתאמות בכל מערכת ERP שהיא ברמה גבוהה. היכולת להתאים בדיוק את התהליכים הספציפיים של העסק שלכם למערכת היא יתרון משמעותי מכיוון שהיא מחדדת את הייחודיות שלכם כעסק ואת היתרונות היחסיים שלו. חשוב לשים לב שתפנית מתמחים במגזרים ספציפיים, ומותאמת אליהם.

בקרה וניתור

כאשר קיימת מערכת ERP, ניתן לקבל תמונה על הנעשה בו בהווה ועל מה שהיה בכל נקודת זמן. זה מאפשר לנו כמנהלים לאתר כשלים ארגוניים, צווארי בקבוק ואפילו התנהלות לא ראויה של עובדים.

יכולת לתקשר בין גורמים שונים

כאשר מוטמעת מערכת ERP העסק או הארגון נהנה מסטנדרטיזציה של תהליכים וגם מהדרך בה בעלי התפקידים השונים מתייחסים אליהם ומצפים להם. תהליכי רכש למשל נהיים ברורים לא רק לעובדים בארגון אלא גם לספקים אשר מכירים את המערכת. הם מזהים את השלבים השונים בתהליך ויודעים למה לצפות ובאילו דרישות עליהם לעמוד.

לבסוף נציין כי יש להטמיע לאורך זמן את מערכת ה-ERP בקרב העובדים ובעלי התפקידים. מדובר בתקופה בה כולם יידרשו לשנות את ההרגלים שלהם ולקבל על עצמם משהו חדש. זה לא משהו שתמיד מתקבל בזרועות פתוחות, לפחות לא בהתחלה. לכן, יש לתכנן היטב את תהליך ההטמעה ולחשוב על דירוג שלו כאשר בכל פעם מטמיעים מודול אחר.

יחד עם זאת, למרות העלויות ומאמצי ההטמעה, קשה יהיה לחשוב על עסק שירצה לגדול ללא שימוש במערכת ERP מסוג כלשהו. הסביבה התחרותית של היום לא מאפשרת לעסק בזבזני לשרוד. מערכת ERP מבטיחה שהעסק שלכם יעבוד יעיל.