ביקוש גבוה לעובדים, שכר מצוין ואופק קידום מהווים רק חלק מהסיבות להפיכתו של מקצוע מדעי המחשב למבוקש כל כך. אם אתם מתלבטים לגבי מסלול לימודים, זה הזמן להכיר את התחום המבוקש והמרתק הכובש את הפסגה.

לימודי מדעי המחשב: כרטיס הכניסה לעולם ההייטק

זה לא סוד שהענף המבוקש ביותר לתעסוקה בישראל כמו גם בעולם הוא ענף ההייטק. למעשה, ריבוי האפשרויות מבחינת תפקידים כמו גם קידום לתפקידי מפתח מהווים חלק בלתי נפרד מעקומת הביקוש למקצוע. יתרה מכך, בעבור בוגרים של תחום מדעי המחשב מובטחת עבודה כמעט במאה אחוז- וזאת לאור ביקוש אדיר מצד מעסיקים כמו גם משרדי הממשלה לבוגרי התחום. ניתן לבחור בלימודי מדעי המחשב שמאפשרים לבוגרים לקבל כרטיס כניסה נחשק וכמעט מובטח לענף שזוכה תהודה, כאשר הבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים התחלתיים בשכר גבוה כמעט פי 4 מהשכר הממוצע במשק. בשל התנאים המצוינים, ניתן לראות גם לא מעט נשים שמשתלבות במקצועות ההייטק כחלק בלתי נפרד מהפיכתו של התחום לבעל פוטנציאל אדיר מבחינת תעסוקה אך גם רווחה.

איך הפך תחום מדעי המחשב לכל כך מבוקש

יצירת קשר עם גורמי מפתח בתעשייה

סיבה נוספת לעובדה כי תחום מדעי המחשב נחשב למבוקש הוא בשל החשיפה של הסטודנטים עוד בתקופת הלימודים לאנשי מפתח בתעשיית ההייטק הישראלית והעולמית. מאחר ושמה של מדינת ישראל הולך לפנייה כאומת סטרטאפ, לא מעט חברות בין לאומיות מתחילות לאתר את הסטודנטים המצטיינים לצורך התחלת הכשרה, כאשר לא פעם במסגרת פרויקטים במהלך הלימודים או בפרויקט הגמר נחשפים לחברות מובילות במשק הישראלי. מאחר ומדובר בתחום המורכב ממגוון התמחויות ניתן לפתוח אפיק תעסוקה מגוון, ובהתאם לכך להתקבל לעבודה הן בחברות ישראליות והן בחברות בינלאומיות. השכר כאמור יכול להרקיע שחקים בעבור תפקידים התחלתיים ובוודאי כאשר מדובר בתפקידים בכירים.

ענף רווי מתחרים ובהתאם לכך חסמי כניסה גבוהים

בשל הביקוש האדיר לתחום מדעי המחשב, החלו רבות מהאוניברסיטאות כמו גם המכללות בישראל להעלות את רף הכניסה ללימודים, מתוך מטרה לאתר את הסטודנטים המבריקים והטובים ביותר. חשוב לציין כי ביחס לתחומי לימוד אחרים, לימודי המחשב נחשבים ללימודים מאתגרים וקשים הן מבחינת היבטים של מצוינות אישית (הסיכוי להתקבל לתפקידים בכירים עולה ככל שממוצע הציונים גבוה ומרשים) והן בשל הצורך ליצור בידול מקצועי המהווה חלק בלתי נפרד מתכנון הקריירה העתידית בתחום. בשל כך, מוסדות הלימודים מציבים את התנאי ללימודים בציון בגרויות של מעל ל 90 וציון פסיכומטרי של 600 ומעלה. אולם, ניתן לראות כי בחלק מהמכללות ניתן להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי, אולם כאן מדובר לרוב בקבלה שהיא על תנאי כמו גם מחייבת לבצע קורסים ספציפיים ששאר הסטודנטים אינם נדרשים, כאשר ציונים נמוכים עלולים להוביל לסיום הלימודים עוד בשנה הראשונה.