עסקים רבים משתמשים כיום בשרתים בענן. זאת, בזכות היתרונות הרבים של סוג שרתים זה. יתרונות אלה, ניכרים בשטח כבר כמה וכמה שנים, כך שמדובר בטכנולוגיה אמינה ומוכחת. אלה הדברים העיקריים, שכדאי לדעת על שרתים בענן לעסקים:

האופציה המובילה

עם השנים התפתחו אפשרויות שונות ורבות בתחום המחשוב העסקי. כך היה כמובן גם בנושא השרתים, שהיו ונשארו בלב המחשוב העסקי. רשת האינטרנט הביאה לנו בין השאר את נושא מחשוב הענן, שהוכיח עצמו שימושי מאוד. כיום ברור, שבהדרגה, שרת בענן לעסקים יהיה חיוני יותר ויותר. זאת, פשוט מאחר שזו היא האופציה האטרקטיבית ביותר שזמינה כיום. הדבר תלוי אמנם במגוון גורמים, אבל הצלחת שרתים אלה בשוק מדברת בעד עצמה. עסקים פשוט "מצביעים עם הארנק" ושוכרים שירותים מסוג זה ברחבי העולם, כדבר שבשגרה.

להתמקד בעיקר

מבחינה עסקית, שימוש בשרת בענן במקום בשרת פנימי בעסק, מפנה משאבים לטובת ההיבטים העסקיים. במקום לעסוק ברכישת חומרה ורישיונות תוכנה, בתחזוקת רכוש זה, בתקלות, עדכונים ועוד, כל הנטל הזה עובר בפועל לספק. במקום זאת, כצרכנים, אתם משתמשים בשרות בלבד ולא צריכים להיות מוטרדים מכל מה שקורה מאחורי הקלעים לגביו. בכך, אתם כלקוחות מתפנים לעסוק בעניינים החשובים לכם יותר – כל הנושאים העסקיים, כמו קידום יוזמות חדשות, הרחבת מעגל הלקוחות וכדומה. גם משאבים כספיים שנחסכים (כפי שנסביר בהמשך), מתפנים כעת לטובת מטרות עסקיות מסוג זה. זהו אחד מהרבה כלים טכנולוגיים נוחים ויעילים לניהול עסק.

מה חשוב לדעת על שרת בענן לעסקים

קלות השימוש

שרת בענן הוא שירות קל יותר לשימוש, ביחס לשרת פיזי שמותקן בתוך העסק עצמו. ניתן להקים ולהגדיר אותו לפי דרישותיכם במהירות. גם המשאבים שיעמדו לרשותכם, יכולים במידת הצורך להתרחב או להצטמצם בקלות ובמהירות. שרתים אלה מספקים גמישות בשימוש, שחשובה מאוד בעולם העסקי הדינאמי שאנו רואים היום. כאשר שינויים מתבצעים במהירות רבה מתמיד, אסור שהמחשוב יהווה גורם מעכב לכך. שרתים בענן ניתנים לבחירה מסוגים שונים, בתצורות שונות ואפילו במיקומים גיאוגרפיים שונים (היבט שמשמעותי לגבי איכות התקשורת מול משתמשי השרת).

חסכון כספי

שרתים בענן מספקים לעסקים גם חסכון ניכר, לאורך זמן. ראשית, אין צורך ברכש התחלתי יקר. במקום זאת, ניתן להתחיל לשלם על השרת בענן, בתשלום חודשי קטן ונוח. במקביל, תתחילו מייד להשתמש בשרת למטרותיכם העסקיות השונות, כולל הרווחים הכספיים שינבעו מכך. באופן שוטף, נחסך מכם באופן עבודה כזה הצורך בהשקעה סביב שרת פנים ארגוני (חשמל, מיזוג, הגנה פיזית עליו ועוד). אין צורך בשדרוג החומרה, בתחזוקה שוטפת, בתיקונים וכדומה. זה הוא חסכון נטו עבורכם.

לסיכום

לשרת בענן לעסקים יש היבטים רבים והשלכות רבות. כעקרון, זה הוא במידה רבה "הימור בטוח", אך כמו כל החלטה לגבי תשתיות מחשוב, מומלץ לעשות אותה מתוך הבנה לעומק. רוב הסיכויים, שתחליטו "ללכת על זה".