שירותי חוות שרתים שנגישות דרך האינטרנט מהווים היבט בולט מאוד כיום של נושא מחשוב הענן. חוות השרתים הן למעשה חלק מרכזי בתשתית שירותי הענן. כך הן עשויות לשפר את יכולות המחשוב שלכם:

ביצועי תקשורת אופטימאליים

פיזור גיאוגרפי של חוות השרתים, מאפשר לקבל שירות מהשרתים הקרובים ביותר למשתמשים המיועדים. היצע של שלוש עשרה חוות שרתים ברחבי העולם, תמצאו למשל אצל חברת kamatera – בצפון אמריקה, אסיה ואירופה. כמו כן, קמטרה משתמשת בחוות שרתים מקומיות, בתל אביב, פתח תקווה, ירושלים וראש העין.

שרידות גבוהה

חוות שרתים מודרניות ואיכותיות, בנויות לעמוד בפני מגוון נרחב של שיבושים אפשריים, מסוגים שונים. הן נועדו לספק לעסקים שמשתמשים בהן המשכיות עסקית ברמה הגבוהה ביותר. אופייני שמתקנים אלה ממוגנים מפני שריפות, הצפות, רעידות אדמה ועוד. במקביל, יש בהם בקרת אקלים מוקפדת, אשר מבטיחה תנאי פעולה אופטימאליים לציוד המחשוב. כמו כן, מיושמים בחוות השרתים מנגנונים לניטור מצב והתרעה על תקלות בהתהוות. אם וכאשר יש בחוות השרתים מצבי כשל, מצבים אלה מטופלים לרוב באופן ש"שקוף" לגמרי ללקוח. תודות לכך, הלקוח נהנה מזמינות שרתים רצופה ולא צריך להוציא זמן וכסף, סביב טיפולים, תיקונים והשבתת מערכות.

איך חוות שרתים ישפרו את יכולות המחשוב שלכם

אבטחה משופרת

כפי שקל לשער, חוות שרתים עסקיות הן מטרה להאקינג ולריגול עסקי, על ידי גורמים רבים, מסיבות מגוונות ולמטרות שונות. כנגד איומים אלה ואחרים, חוות השרתים האיכותיות פועלות לפי תקני ונהלי אבטחה מומלצים.

זה מתחיל מהרמה הפיזית, עם בקרת הגישה למתקן ועם מצלמות אבטחה במעגל סגור, אזעקות וכמובן צוות מאבטחים. זה ממשיך ברמת התוכנה, עם נהלי ואמצעי אבטחה מתקדמים ומתאימים.

גמישות בשימוש

ביצוע שינויים במערך שרתים פנימי בעסק, עשוי להיות יקר ומסורבל ולפגוע בתהליכי עבודה שונים. בשונה מכך, שימוש בשירות של חוות שרתים, מספק גמישות גבוהה ומהירות ללא תחרות בביצוע שינויים. מדובר בנקודה משמעותית מאוד, בין אם זקוקים לשינויים כאלה עקב דרישות עסקיות משתנות, מסיבות טכניות או אחרות.

אפשור יוזמות עסקיות

עסק שרוצה להתקדם לכיוון עסקי חדש עשוי להיתקל באתגר טכני: המחשוב שנדרש לשם כך (חומרה או תוכנה) יקר מדי. מצב כזה, עשוי למנוע את היכולת להתחרות בעסקים גדולים יותר, שיש להם את התקציב, הציוד והמומחים, ליישם מערכות כאלה באופן פנימי. שירותי חוות השרתים מספקים לכך פתרון ובכך מאפשרים לכל עסק קטן, להתחרות עם "הגדולים" בתחומו. הדבר מאפשר גם שימוש קצר מועד במערכות חזקות ויקרות במיוחד. זאת, למשל כחלק מניסיונות שהעסק עורך או סביב אירוע חד פעמי, שמציב דרישות מחשוב גבוהות מהרגיל.

לסיכום

הסתייעות בשרתים מרוחקים בחוות שרתים מקצועית, היא אלטרנטיבה לשרתים פנימיים בעסק, אשר עדיפה עליהם בהיבטים רבים מאוד. מסיבה זו, כדאי לכל עסק לשקול אפשרות זו.