בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחנים את האפשרות של קבלת החזר מס, זאת בשל העובדה כי מדובר בהזדמנות נהדרת להוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו ניתן לקבל החזר בגין ניכוי מס גבוה אשר בוצע במהלך השנה על ידי רשות המיסים. מדובר בהטבה משמעותית מאוד בעבור ציבור השכירים, כאשר בסקירה הבאה נציג לכם את כל המידע לגבי קבלת החזר וכיצד גם אתם תוכלו להגיש בקשה, לטובת מיצוי זכויות מלא. מוכנים? בואו נתחיל!

החזר מס לשכירים – כל מה שצריך לדעת

החזר מס הוא בעצם החזר כספי אותו ציבור השכירים יכול וצריך לקבל בחזרה ממס הכנסה, וזאת בעקבות תשלומי מס גבוהים אשר שולמו דרך המשכורת. חשוב להבין כי קבלת החזר מס רלוונטית בעיקר לציבור השכירים, וזאת מאחר  ועצמאיים  מגישים דוח כל שנה ולכן החשבון שלהם ממס הכנסה מסתיים בסוף כל שנה. הגשת בקשה לקבלת החזר מס יכולה להתבצע עד שש שנים לאחר תום שנת המס, כאשר מדובר בהחזר אשר כולל ג ם ריבית והצמדה. בין הסיבות שבגינן תוכלו להגיש בקשה לקבלת החזר ניתן למנות בין היתר: שינוי בסטטוס המשפחתי כמו למשל נישואין, לידה, גירושין או התאלמנות, תרומות למוסדות כמו עמותות, מעבר בין מקומות עבודה במהלך השנה לצד קיזוז רווחים כתוצאה מפעילות בשוק ההון.

הגשת הבקשה יכולה להתבצע באמצעות הורדה של טפסים מהאתר של רשות המיסים כאשר במסגרת הבקשה נדרש למלא את כל הפרטים אשר כוללים בין היתר את פירוט ההכנסות בגין אותה שנה לצד אישורים בגין הפרשות כספים למכשירי השקעה כמו למשל קופות גמל קרנות השתלמות וכן פנסיה. במסגרת הגשת הטפסים אתם נדרשים גם למלא את הפרטים האישיים שלכם וזאת מתוך מטרה להגיש את הבקשה במסגרת של טופס שאותו כאמור אפשר להוריד באתר של רשות המיסים, לצד מילוי של טופס בשם טופס 106 אשר כולל את כלל ההפרשות למכשירי החיסכון.

 

 

קבלת מידע בנוגע להחזר מס – בלחיצת כפתור

הגשה של החזר מס עשויה להיות מורכבת למדי וזאת בשל בירוקרטיה אשר כרוכה במילוי של טפסים, לצד שליחה ואישור אל מול רשות המיסים. באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום כמו למשל המרכז להחזרי מס תוכלו לקבל שפע של מידע מהימן בתחום, וזאת מטרה להוביל למיצוי זכויות מלא אשר מאפשר לכם כשכירים לקבל את הכספים אשר מגיעים לכם כחוק, מרשות המיסים. בחלק מהמקרים מדובר בסכומים לא מבוטלים שיכולים גם להגיע לאלפי שקלים, ועל כן מדובר בהזדמנות אותה אסור לפספס, בייחוד על רקע העובדה כי על פי ההערכות אלפי שכירים זכאים לקבלת החזר בגין גביית יתר של מס מהמשכורת.

לסיכום

מס הכנסה נוהג לגבות את המס בהתאם לנתונים שנתיים של ציבור השכירים. בחלק מהמקרים ובעקבות סיבות שונות כמו למשל שינוי בסטטוס המשפחתי אשר מזכה בנקודות זיכוי במס, נעשה תהליך של גביית יתר אשר מובילה לתשלומים גבוהים בעבור מס הכנסה. היות ומדובר בתהליך בירוקרטי אשר עשוי לגזול מכם זמן ומאמץ, רצוי לפנות כבר עכשיו לחברה מקצועית כמו למשל המרכז להחזרי מס, כאשר דרך האתר ניתן לא רק לקבל מידע אלא גם להיעזר בסימוטלטור אשר מאפשר לכם לבחון האם אתם זכאים, ובהתאם לכך לצאת לתהליך אשר נועד להוביל ליצירה של מענה שדרכו תוכלו  לממש את זכותכם, ולקבל את הכספים שמגיעים לכם, באם נמצא שאתם עונים על הקריטריונים.