כניסת הרובוטיקה לתחום התעשייה (ולא רק) הייתה פריצת דרך היסטורית, אשר שינתה דברים רבים. סוגי המקצוע החשובים ביותר, נמצאת הנדסת רובוטיקה. הכירו את ארק אוטומציה – אחת החברות הבולטות ביותר בתחום זה.

תחליף לעובד האנושי או מכונה משוכללת?

היום, למרות שעולם הרובוטיקה התקדם ומתקדם ללא הרף ואפילו בצעדי ענק, זהו עדיין תחום מורכב ומאתגר מאוד. תכנון רובוטים איננו משימה פשוטה בכלל. בהתאם, מדובר במוצרים אשר הלקוח הסופי רוכש בעלות לגמרי לא זניחה. בהקשר תעשייתי, תהליכי עבודה רבים, ממש בליבה העסקית של החברה, עשויים להיות תלויים בין השאר ביעילות המוצר הרובוטי. לכן, האיכות קריטית כאן, בהיבטים כגון יעילות ואמינות לאורך זמן. מה לגבי ההיבט של החלפת עובדים אנושיים? מה שבא לבני אדם בקלות, עשוי להיות מאתגר למדי עבור מכונות. למשל, חשיבה מחוץ לקופסה והתמודדות עם מצבים יוצאי דופן. אם כי לא תמיד זה המצב. ישנם בהחלט גם תסריטים שונים, שבהם רובוט בהחלט עדיף על אדם. למשל, לצורך עבודה בתנאים עוינים לבני אדם, כגון המשימה המסוכנת של פינוי מוקשים או פצצות. אולי מתאים יותר לראות את הרובוטים כמכונות משוכללות ולא כ"תחליפי אדם". אז מי יודע לתכנן אותם באיכות הנדרשת? יש חברות כגון ארק אוטומציה אשר מתמחות בכך. הדבר חשוב מאוד, מאחר שזו תחום ייחודי, אשר משלב ידע מסוגים שונים. ארק אוטומציה מתמחה בפיתוח ובייצור של מערכות רובוטיקה, אוטומציה ומכונות בכלל, בהתאם לדרישות הלקוח. כמו כן, היא מסייעת לעסקים בשדרוג טכנולוגיה קיימת.

סוגים בולטים של רובוטים

את סוגי הרובוטים השונים, ניתן לתאר לפי תחומי יישום. למשל רובוטים עבור התעשייה ובעיקר במסגרת קווי ייצור. דוגמה נוספת, הם רובוטים לתחום הרפואה. למשל בניתוחים, שם מסתייעים בדיוק הגבוה שהרובוט יכול לספק. כאשר פונים לחברה שעוסקת בתכנון רובוטים, יהיה צורך לבחור סוג רובוט לפי יצרן וגם לפי התכנון הכללי שלהם. דוגמאות בולטות הן:

 

 

כמה דוגמאות מהשטח

אלה כמה דוגמאות לפרויקטים של ארק אוטומציה, אשר שילבו בתוכם רובוטיקה:

לסיכום

בכל הנוגע לתחום מיוחד כתכנון רובוטים, חייבים איכות ומומחיות. מענה מצוין לכך, תמצאו אצל חברת ארק אוטומציה.