היקף הרכישות של שעוני דופק עלה בעשרות אחוזים. מדובר בשעון דיגיטלי המהווה חלק בלתי נפרד מאימון של ספורטאים חובבים ומקצועיים, ולא בכדי. מדוע מדובר באביזר שהוא בגדר חובה? להלן הפרטים.

שעון דופק: משוכלל ובעל יכולת משמעותית לשיפור פרודוקטיביות האימון

זה לא סוד שאחד הפריטים הנמכרים ביותר בענף הספורט הוא שעון דופק. מדובר בפריט אשר הפך לאחד האביזרים החשובים ביותר בעבור ספורטאים, וזאת בשל היכולת של השעון לבחון את הדופק בזמן האימון ובהתאם לכך להתאים את תוכנית האימונים הפרטנית לסרגל המאמצים. נוסף לכך, חברות מובילות בתחום החלו לפתח שעונים מתקדמים הכוללים בין היתר תוכניות אימון מגוונות כמו גם קבלת דו"ח בסיום האימון, ממנו ניתן ללמוד ולהשתפר. יתרה מכך, ספורטאים שמשתמשים בשעון באופן קבוע מדווחים על השפעה פסיכולוגית: הגברת המוטיבציה ותפוקת האימון בעקבות שימוש בשעון, לא רק בשל קבלת הנתונים אלא גם בשל האפשרויות הנוספות של האזנה למוזיקה תוך כדי האימון, ביצוע שיחות טלפוניות ואפילו שליחה של הודעות. בשל כך, אין ספק כי גאדג'ט בדמות שעוני דופק למעקב אחר נתוני אימון יכול בהחלט לסייע בתהליך של ייעול האימון ובהתאם לכך יצירת מערך אימונים מותאם אישית – בהתאם לסרגל המאמצים אותו בונים באופן ממוקד ובטיחותי.

שעוני דופק להעלאת המוטיבציה באימון: האם זה באמת עוזר

מגביר את המוטיבציה דרך פיצ'רים מתקדמים

מחקרים מצאו כי למוזיקה יש השפעה פסיכולוגית עצומה, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של ספורטאים שגם לפני עלייה למשחק או לאימון בעל משמעות מקשיבים דרך אוזניות למוזיקה אליה הם מתחברים. ניתן לנצל את שעון הדופק לצורך הגברת המוטיבציה בזמן אימון דרך האזנה לספוטייפי או יוטיוב, באופן קל ופשוט לפני ותוך כדי האימון. במידה ומבצעים את האימונים בתבונה, ניתן בהחלט לראות תוך זמן קצר שיפור בביצועים ובקצב פעימות הלב. שעון הדופק הוא בהחלט גאדג'ט טכנולוגי נחמד שיכול להועיל בעוד דרכים חוץ ממדידת הביצועים.

מה חשוב לדעת רגע לפני הרכישה?

מומלץ לבנות ולתכנן תוכנית אימונים מותאמת אישית על מנת להשיג תוצאות אימון מקסימאליות ולהימנע מטעויות נפוצות. רכישה של שעון דופק מאפשרת להבין מהי נקודת ההתחלה, ובהתאם לכך לבנות את תמהיל האימון כך שעלייה בקצב הדופק תהיה מתונה ובטוחה. בעת ביצוע רכישה, רצוי לבדוק כי השעון מחובר לאפליקציה אשר באמצעותה ניתן לקבל את נתוני האימון ובהתאם לכך לנתח אותם. נוסף לכך, בדקו האם לשעון יש התרעה מפני עומס כמו גם פיצ'רים מתקדמים כמו נגן מוזיקה, וידיאו וביצוע שיחות או שליחת הודעות באופן קולי. טווח המחירים של שעוני הדופק משתנה ועשוי להגיע גם לאלפי שקלים, ועל כן התאמה אישית של שעון צריכה להתבצע בהתאם לאופי האימון. במידה ואתם ספורטאים חובבים, אין צורך להוציא אלפי שקלים על שעון משוכלל אלא ניתן בהחלט להסתפק בשעון בסיסי בעלות של מאות שקלים בלבד, ובהתאם לכך ליצור מערך דיגיטלי וחכם של אימון פרודוקטיבי.