במהלך השנה החולפת נרשם זינוק במספר הפניות של מבוגרים כמו גם בני נוער לטיפול נפשי, בעקבות נגיף הקורונה והשלכותיו. אם אתם מרגישים במצוקה וזקוקים לסיוע, תוכלו לקבל אותו אונליין דרך מכון חיבורים, לטובת פיתוח חוסן נפשי – גם בתקופה מורכבת כמו זו.

התאוששות פוסט טראומה: זה הזמן לתת מקום לעצמכם ולגשת לטיפול

אין ספק כי ההשלכות של נגיף הקורונה היו השלכות הרסניות על חייהם של מיליונים ברחבי העולם, ועדות לכך ניתן היה לראות בדיווחים באמצעי התקשורת על זינוק במספר הפונים למוקדי בריאות הנפש, בעקבות מצוקה ותחושה של חוסר אונים שנגמרו בעקבות השנה החולפת, ואף התעצמו לאור הסגר והבידוד. רמות הלחץ והחרדה הרקיעו שחקים, ולכך חשוב להוסיף גם את ההתמודדות עם החיים כאן בישראל, הן בהיבט ביטחוני והן בהיבטים אחרים שהופכים את החיים כאן בישראל לסיר לחץ של ממש . עם זאת, בזכות נגיף הקורונה וכללי הסגר החברתי החלו אנשי מקצוע רבים בתחום בריאות הנפש להעביר את הטיפול לזום, ובהתאם לכך לספק טיפול נפשי בעבור מבוגרים כמו גם ילדים. חשוב להבין כי האינטרנט שהפך בעשור האחרון לאמצעי תקשורת מוביל חולל מהפכה בתחום הטיפולים, וזאת בשל היכולת של מטפלים לספק מערך תמיכה נפשית – מבלי לצאת מהבית. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור שינוי אמיתי בחייכם, ולקבל כלים המותאמים למצב שלכם. כיצד? ובכן, דרך מכון חיבורים תוכלו ליצור קשר עם מומחים בתחום טיפול בחרדה ובכך ליצור לעצמכם יכולת לקבלת כלים לטיפול בחרדה, לחץ ותופעות נפשיות נוספות מהן אתם סובלים, לטובת יצירת חוסן נפשי ומקום פרטי שבו תוכלו לתת מקום לתחושות האישיות שלכם.

טיפול פסיכולוגי אונליין: מכון חיבורים מציע טיפולים ברוח תקופת הקורונה

מהם היתרונות של טיפול נפשי אונליין?

ראשית כל, ישנם לא מעט מטופלים שבעקבות התקופה הנוכחית חשים חרדה גדולה שמשפיעה על היכולת שלהם לגשת לקבלת טיפול בקליניקה, בייחוד לאור החשש מפני הידבקות בנגיף או לחילופין חוסר רצון לצאת מהבית. על כן, טיפול פסיכולוגי אונליין אותו ניתן לקבל דרך מכון חיבורים מהווה פתרון מצוין בעבור מי אשר חושש לצאת מהבית או מרגיש שהחרדה משתלטת עליו רגע לפני הכניסה לטיפול. בנוסף לכך, מאחר והטיפולים מתבצעים אונליין ניתן לבחון את מידת ההתאמה אל מול המטפל כמו גם ליצור סביבה בטוחה, מאחר וההימצאות בבית תורמת לתחושת הביטחון וליצירת שייח פתוח אל מול המטפל. בנוסף לכך, גמישות גיאוגרפית מבחינת המיקום של הטיפול עצמו מאפשרת לכל חתך האוכלוסייה לקבל את הטיפול – החל ממבוגרים ובני נוער שסובלים מבעיות בריאותיות ועד מגורים בישובים מרוחקים. מאחר ומכון חיבורים נחשב לאחד המכונים המובילים בישראל בתחום של טיפול בחרדה, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור לעצמכם יכולת לפיתוח של יכולת לקבלת כלים לצורך התגברות על חרדה, ויצירה של איזון לאחר תקופה קשה כמו בזמן התפשטות נגיף הקורונה שהשפיע על כולנו.

כיצד זה עובד?

ובכן, טיפול פסיכולוגי המתבצע אונליין מבוסס על מצלמה חיצונית אותה ניתן לחבר למחשב או להשתמש במצלמה המותקנת כבר על המחשב. במסגרת הטיפול אתם מתחברים למחשב ולאחר מכן נפתח חלון שיחה עם מטפל לבחירתכם, במועד שנוח לכם וללא צורך ביציאה מהבית. מדובר ביתרון עצום בעבור ישראלים המתגוררים בישובים מרחוקים כמו גם בעבור מי אשר מתקשה לצאת מהבית לטובת טיפול בעקבות קוצר של זמן, כאשר המטפלים של מכון חיבורים אשר מתמחה בטיפול בחרדות מספקים מעטפת מלאה של תמיכה וסיוע בהתאם למצבכם הנוכחי.

לסיכום, מדובר בקדמה טכנולוגית יוצאת דופן וחובקת עולם שהופכת את היכולת שלכם לקבל טיפול לנגישה יותר מאי פעם. זכרו כי אתם לא לבד וביחד איתכם ישנם עשרות אלפי מבוגרים ובני נעור שזקוקים לקבלת סיוע, אותו ניתן לקבל דרך הצוות המקצועי של מכון חיבורים – אונליין.