המחיר היקר של הדלק וזיהום האוויר הרב שנגרם על ידי הרכבים, גורם לרבים מאיתנו לחפש פתרונות טובים יותר. אז לפני שקופצים אל העולם של הרכבים החשמליים, יש פתרון זמין הרבה יותר, שאיתו אתם אפילו לא צריכים לקנות רכב חדש. הסבה של הרכב להנעה על גז מאפשרת לכם נסיעה זולה ונקייה יותר. כאן תקבלו את כל המידע הדרוש.

הנעה בגז

בעולם שבו אנחנו חיים, המודעות הרבה לזיהום האוויר גורמת לרבים לחפש פתרונות הנעה נקיים יותר. למה כדאי לעשות הסבת רכב לגז? מנועים שפועלים באמצעות שריפה של דלק מזהמים את האוויר בצורה ניכרת, ועלינו לעשות הכול כדי להנמיך את רמת הזיהום. בעוד שעולם הרכב החשמלי אמנם מתקדם בצעדי ענק, אבל עדיין יקר עבור רוב האנשים, הפתרון של הסבת הרכב להנעה על גז בהחלט יכול להתאים לכם.

מחיר הדלק

אם הטיעון של איכות הסביבה לא משכנע אתכם, ישנה סיבה נוספת שאפילו חשובה עוד יותר, מדוע כדאי לכם להניע את הרכב באמצעות גז. המחירים הגבוהים של הדלק, שלא נראה שהולכים לרדת בשנים הקרובות, הופכים את הנסיעה להיות יקרה מאוד. במיוחד הדבר אמור במי שנוסע למרחקים ארוכים ועלול למצוא את עצמו מוציא סכומי כסף רבים על הוצאות דלק.

הסבת רכב להנעה על גז

הדבר הראשון שחשוב לדעת ביחס להסבה לגז, הוא שאתם לא מוותרים על מערכת ההנעה של הדלק. את  הרכב שלכם עדיין תצטרכו לתדלק מידי פעם והגז לא פועל באופן עצמאי לחלוטין. עם זאת, הגז הוא החומר העיקרי של ההנעה מה שמאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות.

מחיר

הגז שבו נעשה שימוש עבור הנעת רכבים הוא גז בישול, מה שאומר שהמחיר שלו נמוך בצורה משמעותית המחיר של הדלק. עבור מי שנוסע למרחקים ארוכים העובדה הזו חשובה במיוחד כיון שהוא יכול לחסוך הרבה מאוד כסף בחישוב הכללי. 

נקי

כאמור, הדלק הוא חומר מזהם מאוד, ואם איכות הסביבה חשובה לכם, גז הוא הפתרון. מנועים שפועלים על גז מזהמים הרבה פחות וידידותיים לסביבה בצורה משמעותית הרבה יותר מאשר מנועי דלק.

מה צריך לדעת לפני הסבת רכב לגז

לפני הסבת רכב לגז חשוב לבדוק שהמערכות של הרכב פעולות בצורה תקינה, כדי שהחיבור של מערכת ההנעה בגז יתבצע בצורה טובה. לא בכל תחנת דלק ניתן למלא גז להנעת רכב, ולכן כדאי שתעשו סקירה קצרה של תחנות הדלק בקרבתכם שמחזיקות באפשרות הזו. בנוסף, רכבים שמונעים בגז לא יכולים להיכנס לחניונים תת קרקעיים, וחשוב שתיקחו את העובדה הזו בחשבון.

מתקדמים: מסיבים את הרכב לגז

מחיר

העבודה של המרת רכב לגז אינה מורכבת במיוחד, ובתוך יום עבודה אחד במכון שמומחה בתחום ניתן לסיים את המרת הרכב. המחיר של ההמרה הוא כמה אלפי שקלים, ובדרך כלל הוא בין 5000 ₪ ל-10,000 ₪. השוו מחירים והקפידו על בחירה של מכון מקצועי לביצוע העבודה.

שורה תחתונה, האם משתלם להמיר את הרכב לגז?

המרה של רכב לגז היא שאלה בעלת משמעויות כלכליות כבדות. אם אתם נוסעים מרחקים ארוכים באופן קבוע, והוצאות הדלק שלכם מכבידות עליכם, ההמרה לגז יכולה בהחלט להקל עליכם את ההוצאה הזו. בנוסף, נסו לחשב כמה שנים אתם מתכננים להחזיק את הרכב הנוכחי שלכם כדי לא לבצע המרה של רכב לגז ולמכור אותו לפני שהחזרתם את ההשקעה.

לסיכום

המרה של רכב לגז היא פעולה ידידותית לסביבה שגם יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. כל מה שאתם צריכים זה רק לבדוק שהרכב שלכם תקין ולמצוא את המכון המתאים לביצוע ההסבה.