המין האנושי נאבק עם לא מעט אתגרים לאורך ההיסטוריה, חלקם מסובכים יותר וחלקם פחות. ללא ספק, אחד האתגרים הקלאסיים, אשר מסרב להיפטר כך נראה באופן מלא, הוא נושא ההתקרחות. לא שאין לכך פתרונות, אבל תמיד המטרה של פתרון מושלם, נראית איך שהוא תמיד רחוקה באופק. יש לא מעט פתרונות טבעיים לנושא זה, אשר עוזרים יותר או פחות – מייד נספר עליהם מעט. אך מסתבר שיש גם פתרונות טכנולוגיים לנושא מיוחד זה. במה מדובר?

לטפל באופן טבעי

לאורך שנות היסטוריה רבות קרחות היו בשפע, אבל ידע רפואי מתקדם קצת פחות. זה לא אומר שלא פותחו ונוסו פתרונות שונים לכך, באמצעים שהיו זמינים לשימוש נרחב. חלקם הצליח יותר, חלקם פחות ולבסוף, נשארו אלה שעושים את העבודה. אלה למשל כמה טיפולים טבעיים לאובדן שיער אשר כדאי להכיר, והם כוללים למשל:

מדוע פתרונות טבעיים נמצאים בשימוש נרחב? ראשית, ייתכן בהחלט שאנשים אכן רואים תוצאות. בכל מקרה, אלה לרוב טיפולים בלתי מזיקים, קלים ליישום וגם כאלה אשר אינם מתנגשים עם טיפול רפואי מסוג אחר.

מה מציעה הטכנולוגיה?

אז האם יש גם פתרונות טכנולוגיים לנושא כאוב זה? מסתבר שכן ולא מעט! זהו נושא שמושקע בו מאמץ מחקרי מתמשך, אשר מניב חידושים, פריצות דרך ולבסוף גם מוצרים לשימוש הסובלים מהתקרחות. בדומה לפתרונות הטבעיים, גם הפתרונות הטכנולוגיים לא מתאימים לכל אחד ובכל מצב. לכן, בשני סוגי הפתרונות רואים לעתים שילוב של גישות שונות. אז כיצד החדשנות מתבטאת בטיפול בהתקרחות? אלה כמה דוגמאות בולטות של פתרונות מודרניים כאלה:

מעבירים ומשכפלים

שיער לא חסר על הגוף. אז אולי אפשר להעביר אותו לקרחת ממקום אחר? מסתבר שכן! יותר מכך – כל שערה ניתנת למעשה להשתלה כפולה. זאת, מאחר שזקיק השיער מסוגל להצמיח שערה חדשה משני מקומות. סביב עובדה זו, פיתחו תהליך מיוחד של חיתוך הזקיק והשתלתו בקרחת בשני יעדים. מאגר השיער הזה בכל זאת לא אינסופי ושיער ממקום אחד, לא בהכרח מתאים אידיאלית לקרחת. לכן, פיתוח נוסף שעליו עובדים, הוא לשכפל שיער באופן גנטי. כלומר, תהליך שבו מכמות שיער קטנה מאוד של האדם, ניתן יהיה ליצור אספקת שיער קבועה עבורו.

מכשירי עזר משוכללים

הריג’ן (Hairegen) הוא דוגמה מקומית בולטת, לקטגוריה נוספת של פתרונות טכנולוגיים לקרחות. מכשיר זה למעשה משלב כמה שיטות עזר, כולל פעילות חשמלית, ביוכימית (עם יוני אבץ ונחושת), אופטית ומכאנית.

טיפול תרופתי

כפי שתוכלו לנחש, גם לנושא זה יש פתרונות תרופתיים שונים. דוגמה פופולארית במיוחד, היא התרופה Finasteride. אולי שמעתם על פינסטריד בשמות אחרים, שהם למעשה שמות מסחריים, כמו פרופסיה.

לסיכום

לכל מי שנושא זה מטריד אותו, כדאי בהחלט לעקוב אחר ההתפתחויות הטכנולוגיות לגביו. נראה שבהחלט יש לזה עתיד!

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.