תריסים חשמליים חכמים לבית

מערכות בית חכם תופסות יותר ויותר מקום בבניה המודרנית. אחד השימושים הנפוצים ביותר למערכות אלו הוא התריס החכם. מערכת כזאת מורכבת ממספר רכיבים גדול: התריס עצמו, הארגז אליו הוא נגלל, מנוע ההפעלה, מערכת שליטה וחיישנים. תריסים חכמים מגיעים גם בשלל דגמים של התריס עצמו. בכדי לעשות סדר בכל זה, העלנו על הכתב כמה עצות מפי המומחים אותם ראיינו.

יתרונות התריס החכם

חשבו להבין מהם היתרונות המשמעותיים בתריס חשמלי חכם מכיוון שמדובר בהשקעה שהיא לא רק בתחום הנוחות. תריס חכם יכול לחסוך כסף, לשדרג את הבית ולהוביל לאיכות חיים משופרת. מערכת כזאת תוכלו לרכוש באתר somfy וגם לקבל את כל השירות הנלווה. בואו נעבור בקצרה על היתרונות:

בחירת המערכת והתקנה

חשוב לבחור את המערכת שתתאים לצרכים ולתקציב שלכם. מי שמתכנן בית פרטי או דירה חדשה יכול להכניס בתכנון מסתור לתריס וכך לקבל תוצאה נקייה. אחרים יכולים לעשות שימוש בארגז מוסווה בצבעי הקיר החיצוני של הבניין.

התריסים עצמם יכולים להיות מסוגים שונים:

התקנת התריסים יכולה להיות כאמור נסתרת לגמרי, עם ארגז סמוי או ארגז בולט כאשר הראשונה היא ההתקנה הרצויה אך היקרה. בבתים רבים, לא ניתן יהיה לבצע התקנה נסתרת לחלוטין אבל כן אפשר לעשות ארגז מוסווה שייתן תוצאה טובה – במידה והוא מותקן כמו שצריך.

אמצעי שליטה

כאן יש לנו שתי אופציות מרכזיות – שלט או אפליקציה. שלט יהיה אפשרות טובה למי שאין עוד מערכות נוספות של בית חכם בבית. השימוש בשלט הוא פשוט ולא מצריך להיות תמיד בסמוך לנייד.

אפליקציה יכולה להיות יעילה בשילוב עם מערכות חכמות אחרות כגון תאורה, מוזיקה וכו'. ניתן לתכנת את התריסים החשמליים לשנות את מצבם כתלות במצבים קבועים שיוצרים אווירה שונה מבחינת תאורה.

 

לסיכום, מערכת תריסים חכמה צריך לרכוש בחברה מוכרת. זה מבטיח לנו טיפול הולם וזמין לבעיות שונות שיכולות לצוץ בעתיד, לדוגמא – שלט רחוק שאבד. במקרה של תקלה, יש לפנות למרכז השירות של הספק. הוא ינסה לתת לנו פתרון מידי ובמקביל, אם הדבר נדרש, לתאם הגעה של טכנאי מיומן. מתקין מקצועי וחברה עם נסיון ידעו לתת לנו את ההדרכה הנכונה לגבי בחירת מערכת מתאימה וגם אופן השימוש והתחזוקה שלה. זה שווה את השקט הנפשי שלנו ואת ההנאה מהמערכת.