בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות חדשניות ומרתקות המסייעות לשמור על בריאות הלב ולשפר את איכות החיים של אנשים הסובלים מבעיות לב. טכנולוגיות אלה מציעות פתרונות מגוונים, החל ממכשירים זעירים המושתלים בגוף ועד למערכות מעקב מרחוק המאפשרות לרופא לעקוב אחר בריאות המטופל באופן רציף. במאמר זה תכירו את הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות ביותר בתחום בריאות הלב.

דפיברילטור לב מושתל (ICD)

דפיברילטור מושתל (ICD) הוא מכשיר קטן דמוי קופסה המושתל מתחת לעור, בדרך כלל באזור עצם הבריח, ותפקידו לפקח על קצב הלב ולשמור על המושתלים מפני דום לב פתאומי. הדפיברילטור המושתל עובד עוזר במקרים הבאים:

מכשירי סיוע חדריים (VADs)

VAD הוא משאבה מכנית קטנה המושתלת בחזה במקרה של אי ספיקת לב חמורה. המשאבה עוזרת ללב לשאוב דם בצורה יעילה יותר, ומאפשרת זרימה טובה יותר של חמצן וחומרים מזינים לכל הגוף. הינה כמה יתרונות של המכשיר הזה:

טיפול בסנכרון מחדש של הלב (CRT)

CTR הוא טיפול חדשני שמשפר את תפקוד הלב אצל אנשים עם אי ספיקת לב והפרעות הולכה חשמלית. הטיפול נעשה באמצעות השתלת מכשיר קטן דמוי קוצב לב ששולח דחפים חשמליים ללב. הדחפים האלה גורמים לשני חדרי הלב לפעום יחד בצורה מסונכרנת, מה שתורם לשיפור משמעותי בתפקוד הלב. הינה יתרונות הטיפול הזה:

 

 

מערכות מעקב מרחוק

מערכת מעקב מרחוק מורכבת ממכשיר קטן שמושתל בגוף, והוא משדר נתונים על בריאות הלב שלכם לרופא דרך האינטרנט. הנתונים האלה כוללים דברים כמו קצב לב, לחץ דם ועוד. למערכות האלה יש כמה יתרונות משמעותיים, והם:

טיפול במכשיר סיוע לחדר שמאל (LVAD)

LVAD הוא מכשיר מכני קטן שמושתל בבית החזה ומסייע לחדר השמאלי של הלב להזרים דם לגוף. המכשיר פועל כמו משאבה, הוא דוחף את הדם דרך אבי העורקים ומאפשר זרימה יעילה יותר לכל חלקי הגוף. הינה כמה יתרונות שלו:

דפיברילטורים לבישים (WCD)

דפיברילטור לביש (WCD) הוא מכשיר נייד קטן שנלבש על הגוף. הוא מיועד לאנשים בסיכון גבוה לדום לב פתאומי כתוצאה ממחלות לב, והוא עוקב ברציפות אחר קצב הלב. אם הוא מזהה הפרעות קצב מסכנות חיים, הוא נותן שוק חשמלי שמטרתו להחזיר את קצב הלב לקצב תקין. מהם היתרונות של דפיברילטור לביש?

לסיכום

הטכנולוגיות הרפואיות מתקדמות כל הזמן, והן מאפשרות לנו לטפל בבעיות לב בצורה יעילה יותר מאי פעם. הטכנולוגיות האלה מציעות יתרונות רבים לחולים עם מחלות לב, כולל שיפור באיכות החיים, הגדלת סיכויי ההישרדות והפחתת הסיכון לסיבוכים. הן מאפשרות לחולים לחיות חיים מלאים ופעילים יותר, והן מספקות להם תקווה לעתיד טוב יותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.