האפשרות של היפגעות מרשלנות רפואית היא לא בין הדברים שנוטים לחשוב עליהם, כאשר זקוקים לטיפול רפואי. עם זאת, מדובר על תופעה שאיננה נדירה. אם וכאשר היא מתרחשת, היא עשויה להתבטא בנזקים משמעותיים. מה עושים במקרים כאלה? ומהיכן מתחילים ללמוד על הנושא?

תופעת הרשלנות הרפואית

נושא הרשלנות הרפואית הוא נושא מורכב למדי. הוא משלב למעשה שני תחומים, שכל אחד מהם מסובך בפני עצמו – רפואה וחוק. כדי להמחיש את המורכבות, נציין שהיא מתחילה כבר בשאלה, האם אכן מדובר ברשלנות. יש טעויות בתום לב ויש טעויות לגיטימיות ולא כל טעות היא רשלנות. בפועל, רשלנות רפואית היא תופעה שכיחה שאנשים רבים חווים ושהשלכותיה עלולות להיות חמורות למדי. מה עושים כאשר יש חשד לכך, שרשלנות כזו אכן התרחשה?

הטוב ביותר, הוא להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בכך. עם זאת, יש כמה כללי אצבע שכדאי לזכור: חשוב לקחת בחשבון שישנה תקופת התיישנות של 7 שנים על הגשת תביעה בנושא זה. אם תגישו תביעה, תמצאו עצמכם פעמים רבות מול גופים גדולים כמו בתי חולים, אשר מתורגלים בכך. משמע – מול גופים שש להם עורכי דין שמתמחים בנושא הרשלנות הרפואית וגם ניסיון עבר בנידון. עוד משמעותי לדעת, שהליכים משפטיים כאלה עשויים לקחת זמן רב. כל אלה סיבות משמעותיות, מדוע חשוב להתחיל מייעוץ של מומחה.

מתי זה קורה?

ההליכים הרפואיים שסביב טיפול במחלה, הם פעמים רבות ממושכים ומורכבים משלבים שונים. רשלנות רפואית עשויה להתבטא בכל אחד משלבים אלה. אבחון הוא שלב ראשוני חיוני, בו תמונת המצב לרוב לא ברורה וקל לשגות. מתן תרופות הוא תחום נוסף שכולל מורכבות רבה, דוגמת השפעות הדדיות בין תרופות שונות. ניתוחים הם הליכים שבהם ישנו סיכון מובנה. ייעוץ הוא היבט נוסף של עבודת הרופא, אשר עשוי להיות שנוי במחלוקת.

כאשר ישנו נזק לא צפוי במסגרת טיפול רפואי, לא תמיד קל להוכיח את מקור הנזק. כך שישנו מקום רב לטעויות לגבי הצד הרפואי של הדברים וגם צורך משמעותי בייעוץ עו"ד. זאת, גם בכדי להבין האם מדובר ברשלנות וגם בכדי להבין האם יש טעם בהגשת תביעה בנידון.

נפגעתם מרשלנות רפואית? יש אתר שיכול לתת לכם מידע

היכן זמין מידע נוסף?

מידע שימושי נוסף בנושא רשלנות רפואית, תוכלו למצוא בפורטל rlaw. זה הוא אתר שמפעיל משרד עורכי הדין אלמוג שפירא, אשר כולל מידע בסיסי רב, בנושאים משפטיים חשובים. אחד הנושאים, שהוא גם נושא בו מתמחה המשרד, הוא תחום הרשלנות הרפואית. לכן, המידע שנמצא באתר זה הוא מידע מדויק, איכותי ועדכני, שאתם יכולים לסמוך עליו. האתר מציע מדריכים בנושאים משפטיים שונים (כולל כאמור רשלנות רפואית), מילון מונחים, פורום בנושא רשלנות רפואית שבו ניתן לשאול שאלות וכן דוגמאות מהחיים למקרים שבהם המשרד טיפל.

משרד עורכי הדין אלמוג שפירא בולט בדירוגי דן אנד ברדסטריט וגלובס ומציע שירותי ייעוץ, ייצוג והופעה בבתי משפט. המשרד מתמחה בסיוע מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים ומייצג רק את נפגעיהם – הוא אינו מייצג חברות ביטוח ומוסדות רפואיים. מייסדי ומנהלי המשרד הם עו"ד רן שפירא ועו"ד רפאל אלמוג. מלבד רשלנות רפואית, משרד עורכי הדין אלמוג שפירא עוסק גם בדיני ביטוח, נזקי גוף ונזקי רכוש, תביעות סיעוד, אובדן כושר עבודה, תאונות דרכים, תאונות עבודה וביטוח לאומי.

לסיכום

מומלץ לשמור את הקישור לאתר rlaw ובמקרי חשד לרשלנות רפואית, להתחיל ממנו את הטיפול בכך.